Kakovostni premični odri so najboljša rešitev v situacijah, ko postavitev klasičnih odrov ni mogoča

Različne vrste odrov so nepogrešljiv del gradbeništva in številnih monterjev, ki z njihovo pomočjo lahko opravljajo delo na višini. Kadar so razmere nekoliko otežene in delovno okolje ne omogoča postavitve klasičnih odrov, so premični odri najboljša rešitev. Takšni odri se lahko glede na situacijo brez težav premikajo, zato ne ovirajo drugih delovnih procesov.

Logično je, da premičnih odrov ne smemo premikati, ko so na njem osebe ali predmeti. Ker lahko segajo v višino tudi do 12 m v zaprtih prostorih, se jih lahko premika le po ravni površini, sicer se lahko hitro prevrnejo.

Vsi premični odri morajo biti izdelani in sestavljeni v skladu z vsemi varnostnimi predpisi

Pomembno je vedeti, da je postavitev premičnih odrov dovoljena zgolj  na nosilni in vodoravni podlagi, kjer ni nobenih neravnin. Prav tako morajo biti premični odri izdelani iz materialov, ki jih predpisuje standard DIN EN 1004, ki se nanaša tako na uporabljene materiale kot tudi na varnostno-tehnične zahteve za posamezne elemente.

Premične odre lahko sestavlja, razstavlja ali predela le strokovno usposobljeno osebje. K tem zahtevam paše tudi ustrezna poklicna izobrazba in izkušnje. Upoštevati je potrebno, da morajo biti premični odri pred uporabo natančno pregledani.

Različne prednosti premičnih odrov

Kot smo že zapisali, nam premični odri pridejo prav v situacijah, ko postavitev klasičnih ni mogoča. Ker so izdelani iz aluminija, so hkrati lahki in tudi izjemno stabilni. Tovrstni odri imajo nameščena kolesa, ki omogočajo premikanje iz enega dela delovišča na drugega, za popolno stabilnost pa poskrbijo zavore.

Večina premičnih odrov je tudi zložljivih, zato jih je zelo enostavno transportirati in tudi sestavljati. Pri tem je seveda potrebno upoštevati vse predpisane standarde in strogo slediti navodilom postavitve.ni odveč omeniti tudi tega, da je potrebno že tekom sestavljanja preveriti, ali so morda prisotne kakšne pomanjkljivosti ali okvare.